Döner Box Kutusu Nedir ?

Döner Box

Döner Box Kutusu

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın bir çoğu restoran, fast food sektörüyle uğraşmaktadır. Avrupa’ya göç eden vatandaşlarımız beraberinde Türk lezzetlerinde oralara götürmüşlerdir. Bu lezzetlerden bir tanesi de dönerdir.

Avrupa’da Almanya başta olmak üzere yaygın bir şekilde döner tüketimi bulunmaktadır. Avrupa’da günlük 8 bin ton döner tüketimi yapılmaktadır. Bu demek oluyor ki fast food ürün grubu da dahil olmak üzere en çok tüketimi yapılan üründür. Mc Donalds, Burger King’de sunulan ürünlere rakip bir üründür.

Türkiye’de yediğimiz döner lezzetinden farklı bir lezzet sunulmaktadır. Sunum şekli, lezzet, soslar, porsiyonların büyüklüğüne baktığımızda her haliyle farklılık göstermektedir.

Avrupa’da take away kültürü çok gelişmiştir. Döner de take away kültürüne ayak uydurmuş ürünlerdendir.

Hızlı bir şekilde tüketimi olan bu ürün için geliştirilmiş bir ambalaj ürünü vardır. Bu ambalaj ürününe döner box kutusu denilmektedir.

Aşağıda görmüş olduğunuz üründe kutunun alt tarafında salata ve patates en üst kısımda da döner ve yer almaktadır. Bu şekilde servis yapılır ve müşteri alıp hızlı bir şekilde tüketimini yapabilmektedir.

Döner box kutusu iki ebat olarak üretimi yapılmaktadır. Bu ebatlar 16 oz ve 26 oz şeklindedir. Porsiyonun büyüklüğüne göre ürün kullanılmaktadır. Üst kısmı da kapatılabilen paket serviste rahat bir şekilde kullanılabilen bir üründür.

Döner box kutusu Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın hemen hemen her ülkesinde kullanılmaktadır.

Standart döner box tasarımı ile üretilen kutular müşterilerin isteklerine göre özel baskılı olarak da üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X